Sastopi, izbaudi, ieelpo, sajūti, sasmaržo, patausti Latviju laukos. Dabas miers un spēks dos neaizmirstamu atpūtu gan ģimenei, gan klusumu alkstošam vientuļniekam. Tikai 150 km no Rīgas uz Liepājas pusi un ceļš jūs aizvedīs uz Skrundas lauku teritorijas Jaunmuižu. Tas izvīsies cauri mežam un jūsu skatienam pavērsies brīvdienu māja Gāznieki, bet līdzās tai Kurzemes pērle upe Venta.

Pagalma ēku ansambli veido vairākas mājas. Brīvdienu mājā ir izvietotas trīs guļamistabas ar deviņām pamatgultām, bet ar papildus gultasvietām iespējams nodrošināt vēl piecus viesus. Šajā ēkā ir labiekārtotas higiēnas telpas, kamīnistaba un pilnībā nokomplektēta virtuve. Viesu rīcībā televizors, satelīts un radio. Iepretim brīvdienu mājai atrodas saimnieku māja. Šeit var izmitināt vēl desmit viesus.


Ja Gāzniekos piestāsiet, lai laiku pavadītu makšķerējot, piemērota naktsmītne būs makšķernieku namiņš ar divām gultasvietām. Līdzās tai ir kūpinātava zivīm. Varbūt lauku klusumā vēlaties nosvinēt kādus svētkus. Neviena netraucēti 35 viesi varēs lustēties banketa namiņā. Lauku sēta nav iedomājama bez lauku pirts. Arī Gāzniekos to varēsiet baudīt un atveldzēties līdzās pirtij esošā dīķī. Kāds romantiskās pārītis nakti var pārlaist arī pirts augšā. Saviesīgiem pasākumiem te ir izveidota estrāde ar dēļu deju grīdu. Aktīvas atpūtas cienītāji noteikti izmantos laukumus futbolam, pludmales volejbolam, strītbolam un softbolam.


Gāzniekiem ir piešķirta Latvijas augstākā vides kvalitātes zīme Zaļais sertifikāts. Aptuveni 2 ha plašā viensēta ir sakopta, ēkas ir balti-sarkanas ar dabīgu krāsu krāsotas sienas, tā iegūta no  māliem. Mājas buvniecībā iespēju robežās tika ievērotas ekoloģiskās  prasības.

Līdzās esošie meži ir bagāti sēņu karalienēm baravikām un ogām, Ventas ūdeņi dos zivis, bet pa koptiem meža ceļiem šo Latvijas dabas rotu varēsiet izbaudīt ar līdzi paņemtiem riteņiem. Ja paveiksies, ieraudzīsiet arī melno stārķu ligzdas.

Gāznieki ir vēsturiska vieta. Reiz tā ir bijusi ļoti svarīga Kurzemes hercogam Jēkabam. Tā kā te bija stikla kausēšanai nepieciešama tāda dabas bagātība kā no ķīmiskiem piemaisījumiem tīra smilts, tad ap 1650. gadu te radās Glāznieki ar stikla cepli. Vācu un franču meistari ierādīja skrundeniekiem galdstikla, logu rūšu, krāsota stikla, spoguļu, kristālstikla un kreļlu ražošanu, kas bija svarīga izvedprece uz Gambiju un Tobago, savā grāmatā Ventas sakta raksta vēsturnieks Arturs Heniņš. Vēlāk uz Glāznieku zemes izveidojušās četras zemnieku saimniecības, vienā no tām šobrīd ir brīvdienu māja. Jūs jautāsiet, kādēļ Gāznieki, nevis Glāznieki. Cara laika varai bija grūti iemācities latviešu valodu un vietvardi tapat kā uzvārdi tika pārtaisit, lai būtu vieglak izrunajami vai vienkarši tāpat, tadeļ no šiem laikiem saglabajies variants Gāznieki.

Netālu no brīvdienu mājas ir arī interesantas ekskursiju vietas. Tieši pretim pāri upei slejas Lēnu Romas katoļu baznīca, kas celta no 1740-1750. gadam. Dievnams īpašs ar to, ka tā pagrabā atrodas divi pēdējo Piltenes bīskapu šķirsti. Baznīca ir valsts nozīmes aizsargājamais piemineklis. Dodoties pa Ventu ar laivu, ieraudzīsiet Ātrās klintis, kuru ieži atklāj unikālu paleontoloģisku atradumu- 350 miljonu gadu senus devona slāņus, kas bagāti ar dzīvo būtņu fosīlijām. Šajos iežos 1991. gadā starptautiska ekspedīcija atrada Ineta un Helmuts KalniņiVentastegu. Aptuveni 8 km no Gāzniekiem atrodas Skrunda, kas lepojas ar pilskalna parku un monumentālu, kokā veidotu vēsturisku pieminekli- četru kuršu ķēniņu krēsliem, Skrundas evaņģēliski luterisko baznīcu, komunistiskā genocīda piemiņas vagonu muzeju un pirmā Latvijas Armijas virspavēlnieka pulkveža Oskara Kalpaka cīņu vietām.

To visu un vēl, protams, saimnieku Inetas un Helmuta Kalniņu viesmīlību, varēsiet baudīt, par savu atpūtas vietu izvēloties brīvdienu māju Gāznieki Skrundas pusē.